סקירת בנק דיסקונט

בנק דיסקונט הוא אחד מן הבנקים המובילים והידועים בארץ. הוא נוסד בשנת 1935 על ידי ליאון רקנאטי ומשה קרסו ומאז ועד היום נפתחו 129 סניפים ברחבי הארץ. בנק זה ידוע בשירותיו הנרחבים והחזון שלו הוא ליצור בנקאות אנושית בשילוב עם מקצועיות. הגשמת החזון באה לידי ביטוח בפן האנושי, במקצועיות בטיפול בכל חשבון באופן אישי ומותאם לצרכים וזאת גם כשמדובר בלקוחות עסקיים וגם כאשר מדובר בלקוחות פרטיים. הקוד האתי של הבנק מבוסס על ערכי יסוד חשובים כגון יושרה, מקצועיות, אהבת האדם, חדשנות, יוזמה וכמובן גם מחויבות רבה.

פעילויות הבנק

בנק דיסקונט פועל במישורים רבים כאשר המרכזיים בהם הם ההשקעות בקרנות, ניהול תיקים וכרטיסי האשראי. בתחום ההשקעות בקרנות פועלת חברת הבת של הבנק “דיסקונט שוקי הון והשקעות בע”מ”. החברה עוסקת בחיתום הנפקות וניהולן במגזר הפרטי בעיקר.

הטיפול בכרטיסי האשראי נעשה גם כן על ידי חברת בת של הבנק “כרטיסי אשראי לישראל בע”מ” או בשמה המוכר יותר כאל ועל ידי החברה “דיינרס קלאב ישראל בע”מ” אשר נמצאת באחזקת הבנק גם כן. החברות מנפיקות ומשווקות כרטיסי דיינרס וויזה.

בתחום ניהול התיקים עוסקת חברת הבת “תכלית בית השקעות בע”מ”. החברה מספקת שירות בתחום ניהול תיקי ההשקעות עבור השוק הפרטי והשוק המוסדי. כל אלו ועוד לצד שירותי הבנק האישיים ללקוחות פרטיים וללקוחות עסקיים.

חברות בת

מלבד החברות אשר צוינו ישנן עוד שתי חברות בת לבנק דיסקונט. האחת היא בנק דיסקונט למשכנתאות והשנייה היא בנק מרכנתיל בע”מ. חברות אלו מהוות חלק בלתי נפרד מהפעילות הפיננסית של הבנק.

בעלי השליטה בבנק דיסקונט

בעלי השליטה בבנק דיסקונט הם קבוצת ברונפמן – שראן כאשר היא מחזיקה בכ – 26% ממניות הבנק. בעלי מניות נוספים הם הציבור עם 48.96%, מדינת ישראל עם אחזקה ב – 20% מהמניות ודויטשה בנק עם 5% מהמניות.

חברי ההנהלה

בניין ההנהלה המרכזית של בנק דיסקונט נמצא בתל אביב ברחוב יהודה הלוי פינת הרצל. חברי ההנהלה הנם :

יו”ר הדירקטוריון – ד”ר יוסי בכר (מכהן גם כיו”ר ראש דירקטוריון של בנק מרכנתיל דיסקונט וכסגן יו”ר Israel Discount Bank of New York).

מנכ”ל – גיורא עופר (מכהן גם כמנהל כללי של בנק דיסקונט, יו”ר ראש דירקטוריון אי די בי, יו”ר דירקטוריון כאל, דירקטור ב – Israel Discount Bank of New York ויו”ר דירקטוריון של Discount Bancorp Inc.

סמנכ”ל בכיר, ראש חטיבה קמעונית – נעם הנגבי

סמנכ”ל בכיר, ראש החטיבה העסקית – אורית אלסטר

סמנכ”ל בכיר, ראש חטיבה פיננסית וניהול סיכונים – ידין ענתבי

סמנכ”ל בכיר, יועצת משפטית וראש המערך לייעוץ משפטי – אסתר דויטש

סמנכ”ל בכיר, ראש מערך הביקורת הפנימית – שלמה פיטשון

סמנכ”ל בכיר, ראש חטיבה פיננסית וניהול סיכונים – יאיר אבידן